Jótékonysági Tisza-túra

Az Észak-Kelet Kárpátok Rotary Clubjainak Baráti Társasága szervezésében és részvételével jótékonysági Tisza-Túra zajlik augusztus elején. A túra  Máramarosszigetről indul és Tiszadob az utolsó állomása. A Túrán 20 festő és alkotóművész vesz részt néhány kísérővel Romániából, Ukrajnából és Magyarországról. Románia, Ukrajna és Magyarország festői tájain evezve és utazva alkotnak a művészek, vászonra kerülnek a látott gyönyörű képeken keresztül az érzések, a benyomások, a napsütés, az eső, és a mindennél fontosabb baráti beszélgetések hangulatai. Az alkotások vándor kiállításra, majd árverezésre kerülnek. A bevétel a tiszta ivóvízhez jutását fogja biztosítani hátrányos helyzetű települések óvodás gyermekeinek.