GSE csoport

Az RC Kisvárda négy napig látta vendégül a Kalifornia Államból érkezett fiatal szakembereket. Tartalmas szakmai programban, és üdítő baráti rendezvényeken vehettek részt. A Csoportos Tanulmányi Csere (Group Study Exchange)program során a világ különböző részéből két rotary district négy kiváló fiatal dolgozó szakembert küld a másik districtbe egy Rotarista vezetésével, akik érdeklődésüknek megfelelő szakmai és kulturális céllal vesznek részt a négyhetes programban. Ez az egyik legnépszerűbb programja a Rotary Alapítványnak. Az első csere 1965-ben jött létre kaliforniai és japán district-ek között. Az első csere óta 100 országból megközelítőleg 60.000 egyén (közel 12500 csoport) vett részt a GSE programban, melyet több mint 96 millió USD-vel támogatott a Rotary Foundation. A 2006-07 évben 558 csoport utazott, a támogatás 4,3 millió USD volt. A csereutazás célja a fogadó ország életének, kultúrájának, politikai és gazdasági helyzetének, nemzetközi szerepének megismerése. Ezen kívül hivatásuknak megfelelő szakmai programban vesznek részt, amelynek során lehetőségük nyílik ismereteik elmélyítésére, tapasztalatcserére. Az egy hónap alatt a látogatásra érkező csoport tagjai találkozhatnak, beszélgethetnek, és együtt lakhatnak Rotariánusokkal és családjukkal, a barátság és a vendégszeretet őszinte szellemében. A csoportok fogadásának szervezésénél ezért fontos a Rotaristák minél nagyobb arányú bevonása a programok szervezésébe.